Awaryjne wyjmowanie wtryskiwaczy i świec żarowych

Nasz warsztat samochodowy jest miejscem o wieloletniej tradycji. Jesteśmy na rynku od ponad 30 lat, a w tym czasie sukcesywnie podnosiliśmy kwalifikacje swoje oraz naszych pracowników. Jedną z naszych specjalności jest wykręcanie urwanych świec żarowych oraz wyciąganie wtryskiwaczy, które uległy zapieczeniu. Są to prace, których samodzielne wykonanie (bez dodatkowych uszkodzeń) nierzadko jest bardzo trudne lub całkowicie niemożliwe. Często kończy się to złamaniem świecy żarowej lub zerwaniem gwintu, co miewa bardzo przykre konsekwencje – zwłaszcza finansowe.

Zapieczone lub urwane świece żarowe – wykręcanie w warsztacie

Prawidłowy rozruch silników diesla jest warunkowany m.in. sprawnymi świecami żarowymi. Jak każda z części, ulegają one zużyciu – wówczas należy dokonać ich wykręcenia. W profesjonalnym warsztacie nie powinno to stanowić problemu – przy użyciu odpowiednich narzędzi, wprawiony mechanik jest w stanie wymienić zapieczone wtryskiwacze szybko i z mniejszym ryzykiem, że zostaną one uszkodzone. Próba samodzielnego wykręcenia często kończy się m.in. urwaniem gwintu – co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Nieprawidłowo przeprowadzone wykręcanie świec żarowych części może doprowadzić do “wpadnięcia” urwanej części do cylindra – wówczas, aby można było ją bezpiecznie usunąć, konieczny jest demontaż głowicy.

Profesjonalny demontaż wtryskiwaczy

Oferujemy wyjmowanie wtryskiwaczy – również zapieczonych i urwanych. Specjalizujemy się w silnikach:

– 1.9, 2.0, 2.2 i 2.5 – często występujących m.in. w modelach: Opel Vivaro, Renault Traffic, Nissan Primaster, Renault Master, Opel Movano,
– 2.3 i 3.0 – występujących np. w modelach: Fiat Ducato, Peugeot Boxer, Citroen Jumper,
– PSA, np. 1.6 w mercedesach CDI,
– 2.0 Ssangyong,
– i wielu, wielu innych!

Nasze usługi polegają także na naprawach związanych z nieprawidłowym wyciągnięciem zapieczonych wtrysków przez osoby trzecie. Jeszcze przed rozpoczęciem prac gwarantujemy, że nagar ani opiłki nie dostaną się do cylindra. Posługujemy się profesjonalnymi, dedykowanymi do poszczególnych silników narzędziami, które maksymalizują szansę powodzenia wykonywanego demontażu/wymiany. Na życzenie klientów oferujemy usługę naprawy mobilnej – za dodatkową opłatą dojedziemy we wskazane miejsce.