Awaryjne wyjmowanie wtryskiwaczy i świec żarowych

W warsztacie samochodowych Auto Service Jędrzejczak, który na rynku działa od ponad 30 lat, sukcesywnie podnoszone są kwalifikacje pracowników. Specjalnością zakładu jest awaryjne wyjmowanie wtryskiwaczy, które uległy zapieczeniu. Pomoc znajdą tu również osoby, które chcą wykręcić świece żarowe, których samodzielne usunięcie jest procesem trudnym i nierzadko niemożliwym, ponieważ kończy się zerwaniem gwintu lub złamaniem części – przekłada się to na konsekwencje finansowe.

Awaryjny demontaż wtryskiwaczy

W warsztacie pracownicy posługują się dedykowanym sprzętem, dzięki czemu zwiększa się szansa na powodzenie wykonania demontażu lub wymiany uszkodzonych części. Za dodatkową opłatą można skorzystać z usługi mobilnej naprawy samochodu, dzięki czemu możliwe jest awaryjne wyjęcie głowicy i pokrywy zaworów w trasie we wskazanym przez klienta miejscu.

Zapieczone wtryskiwacze

Zarówno woda, jak i powietrze negatywnie wpływają na zlokalizowane w głowicy silnika wtryskiwacze, w których dochodzi do wystąpienia korozji. Rdza nie tylko powiększa objętość wspomnianych części, ale również łączy się z ubocznymi produktami spalania i powoduje zaciskanie się instalacji, dlatego samodzielnie wyjęcie elementów może okazać się nadzwyczaj problematyczne bez odpowiednich narzędzi. W takiej awaryjnej sytuacji warto skorzystać z pomocy fachowca, który na początku spróbuje poluzować zapieczone części wykorzystując odpowiednie środki chemiczne. Następnie za sprawą odpowiednich narzędzi możliwe jest delikatne wyjęcie części – jeżeli zostanie ona urwana, konieczne będzie jej wywiercenie i odpowiednie wyfrezowanie otworu.

Kompleksowa wymiana

Warto wiedzieć, że do każdego modelu samochodu przeznaczone są konkretne modele wtryskiwaczy, do których trzeba dobrać specjalistyczne narzędzia. Tylko w taki sposób wyeliminujemy możliwość uszkodzenia głowicy czy zaworów, co wiązałoby się ze zwiększeniem kosztów naprawy. Z odpowiednimi narzędziami możliwe będzie awaryjne wyjęcie zapieczonych, a nawet urwanych elementów.

Zapieczone lub urwane świece żarowe – wykręcanie w warsztacie

Profesjonalny warsztat samochodowy to miejsce, w którym możesz liczyć na kompleksową obsługę. Auto Service Jędrzejczak oferuje wykręcanie urwanych świec żarowych, które podobnie, jak inne części samochodowe, ulegają zużyciu. Mechanik z doświadczeniem w zawodzie może sprawnie wymienić zapieczone lub urwane świece – w takim przypadku jest mniejsze ryzyko, że odłamek mógłby wpaść do cylindra, co mogłoby skutkować dodatkowymi kosztami naprawy, ponieważ konieczny mógłby okazać się demontaż całej głowicy.

Jak objawiają się zapieczone świece?

W teorii wykręcanie elementów żarowych nie powinno sprawiać żadnych problemów, o ile mamy zapewniony do nich dobry dostęp, jednakże w praktyce okazuje się, że zadanie wymaga od nas doświadczenia i precyzji. Problem ze wspomnianymi częściami występuje zazwyczaj po pojawieniu się pierwszych przymrozków, kiedy silniki wysokoprężne mają problem z rozruchem. Pomimo tego, że elementy pochodzą nawet od renomowanych producentów, może zdarzyć się, że problem ten pojawia się nawet w nowych samochodach z niewielkim przebiegiem. Oczywiście są to części, które warto wykręcać po określonej liczbie przejechanych kilometrów, ponieważ ulegają one naturalnemu zużyciu – są narażone na nagłe zmiany ciśnienia, a także na pracę w wysokich temperaturach.

Jak wymieniać świece żarowe?

W przypadku urwania lub zapieczenia części żarowych konieczna jest wizyta u mechanika, ponieważ skutki takiego stanu rzeczy mogą wpłynąć działanie silnika, który mógł odnieść rozmaite uszkodzenia mechaniczne. Do wymiany wspomnianych elementów należy podejść z ogromną ostrożnością oraz bez pośpiechu, ponieważ błędy popełnione przy usuwaniu modeli zapieczonych lub urwanych, mogą skończyć się poważnymi kłopotami. Przed przystąpieniem do wykręcania, warto oczyścić zabrudzenia z wykorzystaniem sprężonego powietrza, a następnie odkręcać część z wykorzystaniem klucza dynamometrycznego.

Proces wykręcania zapieczonych lub urwanych świec żarowych, a następnie montażu nowych egzemplarzy jest skomplikowany, dlatego warto udać się do warsztatu samochodowego.

Profesjonalny demontaż wtryskiwaczy

Oferujemy wyjmowanie wtryskiwaczy – również zapieczonych i urwanych. Specjalizujemy się w silnikach:

– 1.9, 2.0, 2.2 i 2.5 – często występujących m.in. w modelach: Opel Vivaro, Renault Traffic, Nissan Primaster, Renault Master, Opel Movano,
– 2.3 i 3.0 – występujących np. w modelach: Fiat Ducato, Peugeot Boxer, Citroen Jumper,
– PSA, np. 1.6 w mercedesach CDI,
– 2.0 Ssangyong,
– i wielu, wielu innych!

Nasze usługi polegają także na naprawach związanych z nieprawidłowym wyciągnięciem zapieczonych wtrysków przez osoby trzecie. Jeszcze przed rozpoczęciem prac gwarantujemy, że nagar ani opiłki nie dostaną się do cylindra. Posługujemy się profesjonalnymi, dedykowanymi do poszczególnych silników narzędziami, które maksymalizują szansę powodzenia wykonywanego demontażu/wymiany. Na życzenie klientów oferujemy usługę naprawy mobilnej – za dodatkową opłatą dojedziemy we wskazane miejsce.