Wulkanizacja i wyważanie kół

Jednym z najważniejszych elementów wpływających na bezpieczeństwo kierowcy oraz jego pasażerów jest odpowiednia kondycja ogumienia i felg. Prawidłowo dobrane, dopasowane i wyważone opony z dobrym bieżnikiem wpływają na przyczepność oraz sterowność pojazdu. Dbając o koła, zmniejszasz ryzyko wpadnięcia w poślizg oraz utraty kontroli nad pojazdem w niekorzystnych warunkach!

Przygotowanie pojazdu do sezonu – koła są ważne!

Jedną z czołowych usług świadczonych przez nasz warsztat samochodowy jest wulkanizacja. Kompleksowo zajmujemy się przygotowaniem Twojego auta do sezonu wiosenno-letniego oraz jesienno-zimowego poprzez wyważanie kół, naprawę oraz zmianę ogumienia wraz z montażem i demontażem kół na miejscu. Precyzyjnie dobierzemy opony, które będą idealnie pasowały do modelu Twojego auta – co zwiększy także komfort jazdy.

Wykonujemy prace wulkanizacyjne, naprawy oraz wyważanie zarówno na obręczach wykonanych ze stali, jak i aluminium. Prowadzimy także sprzedaż felg i opon – na miejscu możesz uzyskać fachowe doradztwo oraz najkorzystniejsze ceny.

Oferujemy:

– wyważanie kół
– montaż, demonataż kół
– sprzedaż opon i felg
– naprawa opon

Drobne uszkodzenia ogumienia samochodu mogą stwarzać realne zagrożenie na drodze, dlatego nie warto bagatelizować tego problemu. Usterki tego typu nie muszą się jednak wiązać z koniecznością kosztownej wymiany całego zestawu opon. W zakresie usług Auto Service Jędrzejczak znajduje się również profesjonalna wulkanizacja – proces, dzięki któremu możemy skutecznie wypełnić ubytki i pęknięcia, a w wypadku poważniejszych uszkodzeń również w pełni odtworzyć zużyty bieżnik. Jeśli naprawa jest niemożliwa, możemy przeprowadzić również dobrać nowe opony i dokonać montażu. 

W Auto Service Jędrzejczak możesz nie tylko naprawić uszkodzone ogumienie auta – przeprowadzamy również wyważanie kół z użyciem specjalistycznego sprzętu umożliwiającego dynamiczne pomiary. Nierównomierny rozkład masy auta na felgach może być przyczyną wielu problemów, od nadmiernego zużycia bieżników aż po wydłużenie drogi hamowania. Kompleksową diagnostykę felg, ogumienia i wyważenia kół należy prowadzić regularnie, a także po każdym nietypowym wydarzeniu drogowym, które mogło nadszarpnąć ich kondycję.